מאמרים

טיפול בצרידות מתמשכת (clear voice) – הדרך הטבעית

Posted at 18 בSeptember 2013 | By : | Categories : מאמרים | 0 Comment

ידוע כי אנשים הסובלים מצרידות מתמשכת נוטים לאבד את האמון במערכת הרפואית ובתקווה שיום אחד ישוב אליהם קולם הצלול והרך ויחליף את הקול המחוספס והגס המלווה אותם חודשים ולעיתים שנים ארוכות. הסקפטיות הזו נובעת מהתפיסה המוטעית כי אמצעי הטיפול בצרידות מתמשכת הינם מוגבלים.

 
כאמור זו טעות נפוצה, כיום עומדים לרשות הצרודים והצרודות פתרונות שונים שהוכחו כיעילים לשיפור מצב הצרידות ולשיפור איכות החיים. הטיפולים שייכים לקטגוריות שונות והם מותאמים סובייקטיבית לכל מקרה ולכל מטופל.
סיבות שכיחות לתופעה

אז מהו הטיפול היעיל לצרידות?

הטיפול מותאם לסיבה ממנה נובעת הצרידות המתמשכת, לשם המידע הזה נדרש בירור מעמיק המתבצע על ידי רופא אף אוזן גרון. האבחון הסופי שלו הוא זה שיוביל אל הטיפול המתאים. הסיבות השכיחות לתופעה הן: יבלות במיתרי הקול, גידולים שפירים או אחרים חלילה, בצקות הנגרמות מעישון למשל, יובש בריריות הגרון, עודף מאמץ, קרע או חתך של אחד המיתרים, דלקות גרון או וירוסים, פטריות שונות ועוד.

טיפול שמרני – קלינאות תקשורת

במקרה של שימוש לא נכון במיתרי הקול תיגרם צרידות מתמשכת, במקרים כגון זה בהם לא נדרשת התערבות כירורגית ניתן לטפל באמצעות קלינאית תקשורת שתלמד את המטופל לדבר נכון ולהשתמש במיתרי הקול שלו בצורה אופטימאלית ורגישה עד להיעלמות הצרידות. נשימה נכונה, אכילה נכונה, הגייה נכונה ומאמץ מבוקר יובילו גם לשמירה על התוצאות הללו, שיושגו בתרגול ובמאמץ לא קטן.

טיפול צרידות מתמשכת
הטיפול הנ”ל נחשב לשמרני מאד ולסיזיפי יחסית, לא מדובר בתרופת קסם אלא בתהליך ארוך ומייגע, אך תוצאותיו ברוב המקרים טובות ויעילות ומביאות לשיפור אדיר ללא התערבות רפואית אגרסיבית.

טיפול אגרסיבי – כירורגי

לעומת הטיפול השמרני ישנו הטיפול הכירורגי. לא מדובר בהליך אותו מבצעים בקלות אלא במקרים בהם לא נותרת כל ברירה אחרת. יבלות הממוקמות על מיתרי הקול ומשבשות אך התפקוד וגורמות לצרידות מתמשכת למשל יש להסיר לאלתר.

הטיפול הטבעי להקלה בצרידות

המבקשים מזור בשיטה אלטרנטיבית יכולים בהחלט לשלב בטיפול גם את כמוסות ה- clear voice מבית “אשל מרפא”. כמוסות אלו מעניקות רכות לגרון ומשפרות משמעותית את תופעת הצרידות המתמשכת. ללא מרשם רופא וללא תופעות לוואי.


דרגו אותנו!