מאמרים

קול צרוד – האם לדאוג?

Posted at 11 בAugust 2013 | By : | Categories : מאמרים | 0 Comment

צרידות בקול אינה נחשבת מחלה מסוכנת, למעשה ההתייחסות אל הצרידות היא לתופעה בלתי נעימה אך בלתי מזיקה לכאורה. רק אלו הסובלים ממנה באופן קבוע למשך ימים ושבועות או מצרידות חוזרת לאורך שנים יכולים להבין עד כמה היא יכולה לתסכל.

דיאגנוזה רפואית

בגיל צעיר נחשבת הצרידות בקול לתופעה שכיחה מאד, ילדים נוטים יותר לצעוק, לשיר בקולי קולות ובאופן כללי להיות רגישים פחות להתנהלות הווקלית שלהם. כמו כן ילדים נוטים יותר לחלות במחלות גרון וצינון המהוות את אחד הקטליזטורים לתופעת הצרידות.

לעומת זאת בגילאים מאוחרים יותר הסיבות לצרידות משתנות ודורשות התייחסות רפואית מעמיקה יותר. רופא אף אוזן וגרון יוכל, באמצעות מכשור מתקדם, להביט פנימה אל הגרון ולבחון את מערכת מיתרי הקול שלכם, הוא יערוך דיאגנוזה רפואית במהלכה ישלול או יאשר ממצאים שונים שיסייעו בהמשך לקבל את הטיפול הרפואי המתאים לטיפול בצרידות.

צרידות בקול

לא פעם יתגלו גידולים, יבלות, דלקות או ממצאים אחרים העלולים בהחלט להיות הגורם העיקרי לצרידות ממושכת או חוזרת. במקרים מסויימים תידרש התערבות כירורגית, ביתר המקרים ייתכן כי טיפול מניעתי לאורך זמן יביא לשיפור ניכר.

הסיבות לצרידות חוזרת

עישון, שימוש לא נכון במערכת מיתרי הקול, חשיפה לקור, דלקות גרון חוזרות ונשנות ועוד הן רק חלק מן הסיבות שעשויות לגרום לצרידות חוזרת, כל אחת מן הסיבות הללו דורשת שינוי מהותי בהרגלי החיים, שינוי מורכב שלא פעם נמנעים ממנו גם הסובלים הכרוניים מצרידות.

לדעת לדבר נכון

אין ספק כי לא פשוט לחדול מהרגל העישון (או להחליף מקום עבודה במקרה והוא דורש חשיפה לקור למשל), אך על מנת להביא להקלה בצרידות יש לפעול בכל דרך ולנסות לבצע לפחות שינויים קלים ומניעתיים כמו הפחתה בכמות הסיגריות ליום או לבוש חם ומגן יותר על מערכת הנשימה והקול.

במקרים בהם הממצאים אינם פתולוגיים ודורשים התערבות כירורגית ממליצים הרופאים בחום על טיפול של קלינאית תקשורת המלמדת לאורך מספר מפגשים כיצד להשתמש נכון בקול שלנו. הקלינאית מדגימה ומתרגלת יחד עם קבוצת המטופלים נשימה נכונה, דיבור נכון, שימוש חכם בסרעפת, מיתרי הקול והגרון. סטטיסטיקות ההצלחה של הטיפול הקבוצתי הזה הן גבוהות ביותר וידוע כי אנשי מקצוע כמו מורים וגננות ואחרים העושים שימוש אינטנסיבי בקולם מוצאים בו מזור של ממש.

מרקחות ביתיות להקלה על הצרידות

הטבע מספק לנו לא מעט פתרונות אפשריים להקלה על צרידות בקול ולמניעת צרידות חוזרת. סגולותיהם של עשבי המרפא, הדבש, שורש הג’ינגר, הלימון, השום ועוד ידועים מזה מאות בשנים ונרקחים עד היום בשיטות מיוחדות המאפשרות שימוש ביתי פשוט ונוח.

כל שיש לעשות הוא להצטייד במגוון מתכוני סבתא שכאלה המצויים ברשת בשפע, לרכוש את הפרודוקטים הנדרשים ולרקוח כל מרקחת ביתית בהתאם למתכון. מומלץ שלא לבשל את האלמנטים השונים על מנת לשמור את הערך הסגולי שלהם.

טיפול טבעי ומהיר

צרידות מובילה לא פעם לטיפול אנטיביוטי שלא לצורך, רגע לפני שימוש בחומרים שאינם טבעיים מומלץ לנסות כיוון מעט אחר. כיום ניתן לרכוש בבתי הטבע ובחנויות הפארם כמוסות Clear voice  מבית אשל מרפא, מדובר בכמוסות ייחודיות המכילות חומרים טבעיים בלבד ומביאות . כמוסות אלו ניתן ליטול ללא מרשם רופא וללא חשש מתופעות לוואי כלשהן.

בכל פעם שחשים שהצרידות מגיעה או מתגברת נוטלים כמוסה ונהנים מטעם עדין של מנטה המתפשט בחלל הפה והגרון וגורם לתחושה נעימה המקלה על תחושת החספוס והצריבה הנגרמת מן הצרידות.

יש לכם שאלות נוספות? מעוניינים לנסות את הכמוסות? כתבו אלינו!

info@eshel-marpe.co.il

 


דרגו אותנו!